Vaadate müstilist mängulauda täis väikeseid lahtreid ja numbreid ning mõtisklete: mis mäng see küll on? Mida ma tegema peaks? Kuidas mängida? See artikkel vastab neile küsimustele ja selgitab kõike üksikasjalikult.
Esiteks peate teadma, et mängu alguses peate klikkima vasaku hiirenupuga ükskõik kus mängulaual. Seejärel, vastavalt numbritele, mida näete, peate välja mõtlema, kus on miinid ning nende kohale lipu paigaldama ning avastama veel numbreid enamate miinide leidmiseks. Kui see väike juhis selge, vaatame praktikas, kuidas Miinijahtija mängust jagu saada.
Õpetus: kuidas Miinijahtijat mängida?
Siin on tüüpiline Miinijahtija mängu algus: mitmete ruudukestega mängulaud. Kutsume neid ruudukesi „lahtriteks“. Algselt on iga lahter kaetud. Saame neid vasakklikiga avada. Kui avamine paljastab lahtris miini, siis see plahvatab ja kaotame. Õnneks ei ole esimeses avatud lahtris kunagi miini. Esimese käiguna võite valida mistahes lahtri. Seekord valime keskel oleva lahtri: alustame mängu vasakklikiga sinise ringiga märgitud väljal.
Esimene käik avas suure ala. Näeme kohe mängulaua keskel mitmeid tühje lahtreid ning kaht kaetud lahtrite ala, mida ümbritsevad numbrid: üks ala on vasakul ja teine paremal. Tänu nendele numbritele saame teha järeldusi, millised kaetud lahtrid sisaldavad miine. Näiteks vaatame punase ringiga tähistatud välja. Selles on number 1, mis tähendab, et kuskil selle ümber on täpselt üks miin. Kokku on selle ümber kaheksa välja. Seitse neist on juba avatud: kolm vasakul on tühjad, nagu ka üks all. Paremal olevas lahtris on number 2 ning kahel väljal sisaldub 1: üks selle kohal ning teine punase ringiga 1 paremal all nurgas. Kuna need väljad on avatud, ei saa need miine sisaldada. Paremal üleval on veel vaid üks kaetud lahter, märgitud sinise ringiga. Punase ringiga tähistatud 1 läheduses on vaid üks miin ja üks võimalus, kus see peidus võib olla: sinise ringiga tähistatud lahter. Seega võime selle lipuga märkida. Saame seda teha, klikkides sellel parema hiirenupuga.
Nüüd kui esimene miin on leitud ja esimene lipp paika pandud, saame kasutada hiljutisi avastusi lähedal asuvate lahtrite leidmiseks, mis ei sisalda miine. Võtame näiteks punase ringiga tähistatud lahtri. Selles lahtris on 1. Seda puudutavad kuus avamata lahtrit: kolm tühja lahtrit on vasakul, üks 1 allosas ning kaks 2-e: üks üleval ja teine all paremal. Samuti puudutavad kaks kaetud lahtrit punase ringiga numbrit 1: üks paremal, lipuga tähistatud, ja teine üleval paremal, mis on tähistatud sinise ringiga. Loogika on järgnev: punasega märgitud lahtriga on kohakuti vaid üks miin ja see miin on juba sellest paremal lipuga märgitud. Seega ei saa allesjäänud lahtrid miine sisaldada. Ainus allesjäänud kaetud lahter on sinise ringiga tähistatud lahter. Kuna seal ei saa miini olla, võime selle vasakklikiga avada.
Nüüd saame korrata käiku, mille tegime sammus kaks. Vaatame kahte punaste ringidega tähistatud lahtrit. Mõlemas on number 1. Mõlema läheduses on üks kaetud lahter, mis on tähistatud siniste ringidega. Seega peavad need kaks siniste ringidega lahtrit miini sisaldama. Märgime need lippudega, tehes neil paremkliki.
Jällegi, pärast miinide lipuga märkimist saame otsida lahtreid, mis miine ei sisalda. Keskendume kahele punase ringiga tähistatud lahtrile. Nagu enne on ühes 1 ning selle läheduses on juba lipp. Veel enam, kummagi läheduses on täpselt üks kaetud lahter, mida pole veel lipuga tähistatud. Need kaetud lahtrid on tähistatud sinise ringiga. Kuna rohkem miine ei saa punaste ringidega tähistatud numbrit 1 puudutada, siis ei saa ka sinisega tähistatud ringides miine olla. Võime seega nende avamiseks teha vasakkliki.
Eelmises sammus avasime uued numbrid. Üks nendest numbritest on punase ringiga märgitud 2. Selle 2 läheduses on juba 2 miini: üks all ja teine vasakul üleval. Seega ei saa selle 2 ümber rohkem miine olla. Kõik ülejäänud lahtrid saab ohutult avada. Selliseid lahtreid on neli: kolm paremal ja üks ringiga tähistatud 2 kohal. Võime teha kõigil neljal avamiseks vasakkliki.
Üks lahtritest, mille eelmises sammus avasime, oli tühi. Mäng avas automaatselt suurema tühjade lahtrite ala ja mõned numbritega lahtrid. Nüüd saame keskenduda numbrit 2 sisaldavale lahtrile, mis on tähistatud punase ringiga. Kuna see on 2, peab seda puudutama täpselt kaks miini. Ning selle ümber ongi täpselt kaks kaetud lahtrit, mõlemad märgitud sinise ovaaliga. Need kaks kaetud lahtrit peavad sisaldama miine, seega võib sinna hiire paremklikiga lipud panna.
Selles sammus lõpetame mängulaua parema küljega. Märkame, et üks miin puudutab juba punase ringiga märgitud numbrit 1 – märkisime selle miini eelmises sammus lipuga. Seega ei saa selle 1 lähedal enam miine olla, kaasa arvatud sinisega märgitud lahtris. Saame lahtril teha selle avamiseks vasakkliki.
Mänguvälja vasak külg on palju keerukam kui parem külg. Ei ole enam ilmselgeid liigutusi, kus numbrid nagu 1 või 2 sobivad täpselt ümbritsevate kaetud lahtritega. Seekord peame tõsiselt mõtlema. Arvestame numbrit 1 lilla ringiga tähistatud lahtris. Selle kõrval peab olema täpselt üks miin. Kaks kaetud lahtrit on selle kõrval, mis on märgitud rohelise ovaaliga. Seega teame, et rohelises ovaalis peab olema täpselt üks miin, aga peame teada saama, millises neist kahest miin päriselt asub. Vaatame nüüd sinise ringiga tähistatud numbrit 1. Teame juba, et rohelises ovaalis on miin. Ovaal on täielikult sinise ringiga tähistatud 1 läheduses, mis tähendab, et teised sinise ringiga tähistatud 1 ümber olevad lahtrid ei saa miine sisaldada. Sellisel juhul ei saa punase ringiga tähistatud lahtris miini olla. Miks? Sest kui seal miin oleks, peaks sinise ringiga tähistatud 1 läheduses olema kaks miini: üks punase ringiga lahtris ja teine rohelises ovaalis. Kuna roheline ovaal sisaldab kahtlemata miini, ei saa punase ringiga tähistatud lahtris seda olla. Seetõttu saame klikkida punase ringiga tähistatud lahtril selle avamiseks.
Nüüd on asjad palju lihtsamad. Saame kiiresti kindlaks teha, et kahes rohelise ringiga tähistatud lahtris peavad olema miinid. Miks? Esiteks sinisega märgitud 2 pärast. Seda 2 puudutavad vaid kaks kaetud lahtrit, seega peab nendes lahtrites miin olema. Teiseks põhjuseks on punase ringiga tähistatud 3. Selle 3 naabruses on miin juba lipuga tähistatud. Samuti on sel kaks kohakuti olevat kaetud lahtrit, milles peavad olema allesjäänud kaks miini. Seega võime panna lipud kahte rohelisega tähistatud lahtrisse.
Selles sammus näeme kahte lahtrit numbritega, mille ümbruses on juba piisavalt lippe. Vaatame punase ringiga tähistatud numbreid 1 ja 2. Ükski neid kahte puudutavast kaetud lahtritest ei saa miine sisaldada, seega võime need ohutult avada. Seega teeme vasakkliki kõigil sinisega märgitud lahtritel.
On aeg minna tagasi miine otsima. Keskendume punase ringiga märgitud lahtril. Selle läheduses peaks olema kaks miini. Üks selle all on juba leitud ja lipuga märgitud. Teine peab olema ainsas allesjäänud kaetud lahtris, mis on märgitud sinise ringiga. Teeme sellel lahtril paremkliki.
Nüüd vaatame punase ringiga tähistatud numbrit 1. Ka selle läheduses on juba miin olemas, mis tähendab et teised selle kõrval olevad lahtrid – sinise ovaaliga märgitud – saab turvaliselt avada.
Vaadake mängulaua üleval vasakul olevat loendajat. Praegu ütleb see „002“, mis tähendab, et mängulauale on alles jäänud kaks miini. Selles sammus otsime need üles. Vaatame selleks punase ringiga tähistatud numbreid 1 ja 2. Mõlemad puudutavad vaid üht kaetud lahtrit ja mõlemad viitavad sellele, et nende läheudses peab olema vaid üks miin. Seega peavad olema kaks allesjäänud miini sinise ringiga märgitud lahtrites.
Kõik miinid on lippudega märgitud, aga mäng pole veel võidetud. Seda seepärast, et mängu võitmise tinigmuseks on avada kõik lahtrid, mis ei sisalda miini. Tegelikult ei pea lippe kasutama, kui teil on meeles, kus miinid asuvad. Aga see on juba väljakutse edasijõudnud mängijatele. Selles õpetuses kasutame lippe ning võiduks peame allesjäänud lahtritel vasakkliki tegema, mis on märgitud sinise ovaaliga.
Vaadake mängulaua ülaosas olevat õnnelikku päikeseprillidega kollast nägu. See viitab sellele, et mäng on nüüd läbi ja võitsite. Vaadake nüüd paremas ülanurgas olevat loendajat. Seal on kirjas möödunud aeg. „231“ tähendab, et mängu lõpetamine võttis meil 231 sekundit. See ei ole väga hea tulemus, aga see õpetus on algajatele, seetõttu pole vaja selle pärast muretseda.
Kui soovite, võite hoopis vaadata YouTube’i õpetusvideot:
Mustrid
Olete juba põhiasjad ära õppinud. Nüüd teate, kuidas miine leida, ja kohti, kus miine pole. Aga kõik see loogiline mõtlemine võtab nii palju aega! Muidugi, mida rohkem harjutate, seda kiirem olete. Aga kas on võimalik mängida tõeliselt kiiresti?
Jah. Kui olete piisavalt kaua mänginud, siis märkate teatud mustreid numbrites, mis viitavad, kus miinid on ja kus neid pole. Praktikaga jäävad need mustrid pähe ja tunnete need üha kiiremini ära. Lõpuks ei ole isegi loogilist mõtlemist vaja. Kui näete mõnda numbrit, teate kohe, kus miinid on. Vaatame kõige lihtsamat näidet: „1 nurgas“.
1 nurgas on „ilmselge“ muster, mida oleme ka varem selles õpetuses kasutanud. Vaadake ülal olevat esimest pilti ja proovige tuvastada kõik 1-d, mille läheduses on vaid üks kaetud lahter. Need on teisel pildil märgitud punaste ringidega. Need on „1-d nurgas“. Teame juba, et miin peab olema ainsas kaetud lahtris igaühe kõrval. Nende miinide asukoht on märgitud miinidega kolmandal pildil.
1 nurgas on ilmselge muster, sest õpite selle väga kiiresti selgeks. Pärast põhikäikude õppimist ei pea te seda enam samm-sammult tegema: otsige numbrit 1, loendage kõik olemasolevad kaetud lahtrid ja mõelge, kas numbrid klapivad. Te vaatate mängulauda ja näete kohe kõiki nurkades olevaid number 1-sid ning teate, et peate nende kõrvale lipud panema. Mustrid töötavad nii.
Kõige populaarsem, aga kõige vähem otsene muster on 1-2-1 muster. Selles mustris on 1, 2 ja 1, täpselt selles järjekorras, üksteise kõrval. Kui näete sellist ülesehitust, on 1-de kõrval täpselt kaks miini, 2-de nurgas. Mistahes juba nende numbrite lähedusse paigutatud lipud mõjutavad mustrit ja need peaks lahutama enne, kui otsustate, kas see on tõesti 1-2-1 muster või ei. Seega, vahel on teil 1, 2 ja 1, mis ei ole 1-2-1 muster ning väga tihti on teil erinevad numbrid, mis moodustavad 1-2-1 mustri. See ei kõla väga lihtsalt, nii et toome mõne näite.
Arvestame esimesel pildil olevat mängulaua fragmenti. See on mängulaua fragment kohe pärast avakäiku. Sellises alguses näeme kahte 1-2-1 mustrit, üks horisontaalne ja teine vertikaalne. Need 1-2-1 mustrid on märgitud teisel pildil punaste ovaalidega. Edasijõudnud mängija vaatab seda ning teab kohe, kus miinid on: miinid on igas kahe kaetud nurkades ning rohkem miine 1-2-1 mustrit ei puuduta. Miinide asukohad on näidatud miinidega paremal oleval pildil. Need lahtrid, kus miine pole, on kuvatud ristiga läbistatud miinidena.
Vahel avab esimene klõps ala selliste numbrite seadistusega, mis algajaid mängijaid muserdab. Näiteks ülal vasakul olev pilt. Nurkades ei ole numbreid 1, nii pole kohe aru saada, kus miinid võiks olla. Vähemalt algajale mängijale. Edasijõudnud mängija näeb kohe ära 1-2-1 mustri, mis on teisel pildil märgitud punase ovaaliga. Selles mustris on alati kaks miini 1-de kõrval või kahe nurkades. Rohkem miine seda mustrit ei puuduta. See on näidatud paremal oleval pildil: miini sümbol näitab miinide asukohti ja ristiga läbistatud miin näitab, kus miine ei saa olla. Mängija võib ohutult eelmiste sümbolite asukohta lipud panna ja teha vasakkliki viimasega märgitud lahtritesse.
Siin on meil 1-2-1 muster, kuigi numbrid on 2-2-2. Seda seepärast, et teise kahe välimise 2 kõrval on miinid. Kui lipp on numbriga kohakuti, saame sellest numbrist 1 lahutada ning mõelda sellest, nagu sel oleks uus väärtus ning miini ei eksisteeri. Siin saadakse 2-2-2 asemel lahutamise abil 1-2-1 ja mustri kohal ega all miine “ei eksisteeri”. Selle tulemusena teab edasijõudnud mängija kohe, et seal on kaks miini: üks ülemisest 2-st paremal ja teine alumisest 2-st paremal. Kõik teised mustrit puudutavad kaetud lahtrid on miinivabad. Seda on näha viimasel pildil: saame lipuga tähistada kaks miini (märgitud miinidega) ja vasakklikiga teisel kolmel lahtril (märgitud ristiga läbistatud miiniga), sest teisi miine seal ei ole.
See on veel üks näide 1-2-1 mustrist, mis tuleneb eirnevatest numbritest pärast olemasolevate lippudega arvestamist. Siin on meil 2-2-1, aga esimese 2 kohal olev lipp vähendab selle 1-ni, nii et meil on 1-2-1. See lubab meil kiiresti leida kaks miini ja kaks miinivaba kohta.
Siin on olukord veelgi keerulisem, sest kaks lippu puudutavad 3-3-1. Pärast nende kahe lipu arvestamist on muster 1-2-1. Mõlemad lipud on ülemise 3 kõrval, nii et peame 3-st lahutama 2. Alumine lipp on samuti alumise 3 kõrval, nii et lahutame sellest 3-st 1. Tulemusena on meil (3-2)-(3-1)-1 ⇒ 1-2-1. See viitab sellele, et miine on kaks: üks ülemisest 3 paremal ja üks alumisest 1-st paremal. Muud mustriga kohakuti olevad kaetud lahtrid ei peida miine.
See on lihtne ja tavaline olukord. 1-3-2 mängulaua ääres vähendatakse naabruses oleva lipuga 1-2-1-ni.
Selles näiteks näeme, kuidas üks lipp võib mõjutada kõiki kolme numbrit, mis muudavad mustri 2-3-2 mustriks 1-2-1.
Viimases 1-2-1 mustri näites näeme kolme miini, mis teeb mustrist 2-3-3 mustri 1-2-1. Tulemusena leiame kaks miini ja kolm lahtrit, mis ei sisalda miine.
Kuidas me teame, et see õige on? Kuidas me teame, et ülaltoodud juhtudel on miinid just osutatud kohtades, mitte kusagil mujal? Selle saab lahendada loogilise mõtlemisega. Eeldame, et keskmise 2 kõrval on miin (vaadake võrdluseks kõige esimest näidet). Aga 2 kõrval peaks olema 2 miini. Kuhu siis teine miin läheb? Keskmise 2 kohal ja all on 1 ning mõlemas on juba miin lipuga märgitud. Seega pole võimalik keskele miini panna. Miinid peavad jagama piiri ülemise 1 ja alumise 1-ga. Kuna need on 1-d ja neid saab puudutada ainult üks miin, siis ei sisalda nende ümber olevad kaetud lahtrid miine.
On veel üks suhteliselt sage muster, mida tasub kohe alguses teada: 1-2-2-1. Sarnaselt mustrile 1-2-1 saab mustri 1-2-2-1 lahendada loogika abil. Aga, lahendus on vastupidine. 1-2-1 puhul on lahendus pomm-tühi-pomm, 1-2-2-1 puhul aga tühi-pomm-pomm-tühi. Teisisõnu, 1-2-1 puhul on miinid 1-de ääres ja 1-2-2-1 puhul on miinid 2-de ääres.
Siin näeme vertikaalset 1-2-2-1 mustrit. Kahe 2 kõrval on kaks miini, aga teistel mustriga kohakuti olevatel kohtadel ei ole miine.
Siin näeme pärast lipuga arvestamist 1-2-2-1 mustrit. Miinid on kahe 2 kohal ning 1-de kohal olevad lahtrid ei sisalda miine.
Siin on sarnane olukord. Üks lipp vähendab 1-2-2-2 mustrile 1-2-2-1.
Viimases näites näeme lippu, mis muudab kaht numbrit: 2-3-2-1 mustrist saab 1-2-2-1, sest lipp puudutab nii 2 kui 3.
Mustreid on veel väga palju, mõned neist populaarsed, mõned haruldased, mõned väga kasulikud ja mõned üsna kasutud. Kui tahate rohkem Miinijahtija mustrite kohta teada, siis saate lugeda Mustrite juhist Authoritative Minesweeper veebilehelt või Strateegiajuhisest Minesweeperi Wikis.
Nipid ja trikid
Olgu. Nüüd teate, kuidas kasutada loogikat Miinijahtija lahendamiseks. Ja teate nüüd mõningaid mustreid, et mäng sujuks kiiremini. Aga kas on ka mingeid trikke, et veelgi kiiremini mängida? Vastus on – jah.
Küsimärk – lülitage see välja. See funktsioon oli osa algupärasest Miinijahtijast, seepärast on see ühilduvuse kaalutlustel ka uuemates versioonides. Aga kogenumate mängijate jaoks on see täiesti kasutu. Paremklikk peaks paigaldama lipu või selle eemaldama ja muud midagi.
Multiklikk – seni oleme rääkinud vasaku hiirenupu kasutamisest kaetud lahtris selle avamiseks ning parema hiirenupu kasutamisest kaetud lahtrisse lipu paigutamiseks. Aga on ka teisi võimalikke klikke. Kui teete vasakkliki numbril, mille ümber on juba vastav arv lippe (näiteks 3, mille kõrval on 3 lippu), siis avatakse kõik ümbritsevad kaetud lahtrid. Saate seda funktsiooni kasutada mitme kaetud lahtri avamiseks ühe klikiga mitme kliki asemel.
Klaviatuuriga mängimine – samuti on võimalik kasutada mängimiseks mõlemat kätt. Juhtige lihtsalt hiir kaetud lahtrile ja vajutage lipu paigutamiseks/eemaldamiseks tühikut või klahvi Enter lahtri avamiseks. Tühikuklahvi või Enteri vajutamine numbriga lahtri kohal avab kõik kohakuti olevad lahtrid, kui asjakohane arv lippe on juba paigaldatud.
Lippe pole – mõned mängijad eelistavad lippe mitte paigaldada. See tähendab, et nad teevad mängu ajal vähem klikke ja nende kiirus võib suurem olla. On küsitav, kas mäng on ka tegelikult kiiremad, sest sellisel juhul peab miinide asukoha meelde jätma ja ei saa klikkida numbritel mitme lahtri korraga avamiseks. Edasijõudnumad mängijad panevad vahel lipud siia ja sinna, kui arvavad, et see kasulik on, aga enamiku ajast ei kasuta nad lippe.
Ülehelikiiruse režiim – mõned Miinijahtija kloonid lubavad mängijal mängida vaid hiire abil, klikkimata. Kuidas see võimalik on? Kui liigutate hiirekursori kaetud lahtrile, paneb see sinna automaatselt lipu. Kui liigutate hiirekursori numbriga lahtrile, siis avatakse automaatselt kõik kohakuti olevad lahtrid, kui ümbruses olevate lippude arv vastab lahtris olevale numbrile. Selleks on vaja sama palju loogikat kui tavamängus, aga mäng on nii palju kiirem. Mäng on klikkimata kiirem, sest saate otsustada vaid hiirt üle ekraani liigutades, kuhu lipud paigutada ja millised lahtrid avada. Kahjuks pole see funktsioon selles Miinijahtija veebiversioonis saadaval. Aga olemas on ka teised selle mängu kloonid, näiteks minesweeper.us.
On veel üks oluline nipp, mis pole seotud sellega, kui kiiresti mängite, aga on väga oluline meeles pidada, eriti algajatele mängijatele. Kui teete vea ning paigutate lipu valesti ning miin lõhkeb ja kaotate, näitab mäng teile teie viga. Valesti paigutatud lipp on märgitud ristiga läbistatud miiniga. Paljud eeldavad valesti, et ristiga läbistatud miin on koht, kus miin peaks olema. Vaatame järgmist näidet.
Mis siin juhtus? Mängija paigutas õigesti kolm lippu mööda vertikaalset 2-3-2 järjestust. Need lipud on endiselt kujutatud lippudena. Aga, mängija lisas järgmiseks lipu 2 kohal. Seal ei olnud miini (tuletage meelde mustrit 1-2-1), seega pandi lipp valesti; nüüd on see märgitud ristiga läbistatud pommiga. Punase taustaga miin vasakul on lahter, mille mängija avas ning lõhkas, sest seal oli miin. Paljud mängijad vaatavad sellist pilti ja näevad kahte numbrit 1 puudutavat miini: punasel taustal miin ja ristiga läbistatud miin. Mängijad arvavad, et mänguga on midagi viga, sest 1 kõrval on kaks miini. Aga see pole õige. 1 kõrval on vaid üks miin ja mänguga on kõik korras.
Ummikusse sattumine
Traditsioonilises Miinijahtijas on miinid paigutatud juhuslikult. Selle tulemusena pole vahel garantiid, et mängu on võimalik vaid loogika abil lahendada.
Paljud kogenud mängijad on liiga tuttavad selliste olukordadega, mis kutsuvad esile vihapisaraid, korduvaid õudusunenägusid või mõnikord kergeid traumajärgse stressihäire sümptomeid. Siin näites on pärast pikka ja väsitavat mängu mängija peaaegu Miinijahtija mängulaua ekspert raskusastmel korraliku ajaga lõpetanud. Nüüd aga peab ta viimase käiguna selgitama, kus on viimane miin. Mõlemas punase ovaaliga märgitud lahtris on ühesugune miini tõenäosus, seega ei loe siin mängija oskused, võib vaid kulli ja kirja visata. See on eriti masendav vähem kogenud mängijatele, kelle jaoks eksperttasemel mängimine võtab palju aega ja pingutust. Ning tihti võib kogu panustatud aja ja pingutused lõpus rikkuda ebaõnn.
Seda ei pruugi juhtuda, või võib mängu ajal juhtuda ühe või mitu korda. Kui peate miinide asukoha ära arvama, on see lihtsalt halb õnn, ja mida suurem on mängulaud, seda tihemini see juhtub. Ekspertasemel peab mängija asju arvama ehk neli korda või enam. Kui iga arvamine on mündivise (alati nii ei ole, aga hoiame asja praegu lihtsa), siis on mängu lahendamise tõenäosus sama kui neli korda järjest kulli saamine, mis on vähem kui 10%. Mängulaua suuruse duubeldamine kahekordistab ka eeldatavate äraarvamiste hulka. Seepärast on suured Miinijahtija mängulauad haruldased. Nende mängimine oleks liiga muserdav, sest mitmete äraarvamiste hulk vähendab teie võidutõenäosuse praktiliselt nullini, olenemata teie oskustest.
Kas seda probleemi on kuidagi võimalik lahendada? Jah. Probleem arvamisega on olemas pea kõigis Miinijahtija kloonides, aga mitte meie omas. Meie Miinijahtija versioonis on teil nii-öelda „puhas intellekt“ režiim. Kui selles režiimis mängite, on kõik loodavad mängud alati loogiliselt lahendatavad. See tähendab, et te ei pea kunagi arvama, kus miinid on ning saate kasutada mängu lahendamiseks vaid loogikat. Kuidas see nii on? Kui mängulaud luuakse, kontrollib mängumootor, kas seda mängulauda on võimalik arvamata lahendada. Kui see on võimatu, muudab mäng mängulauda, kontrollib uuesti ja tsükkel jätkub, kuni mäng leiab mängulaua, mida saab ära arvamata lahendada. „Puhas intellekt“ režiim on vaikimisi valitud, nii ei pea te alustama Miinijahtija seiklust, muretsedes ummikusse sattumise pärast. Seepärast on meie mängus saadaval ka üliinimese ja tulnuka raskusaste. Samuti soovitame jumala raskusastet lehel minesweeper.us, kui otsite tõeliselt hiiglaslikku mängulauda.
Kui kiiresti teised mängijad mängivad?
Kui olete algaja mängija, võite mõtiskelda, mis on iga raskusastme puhul hea lahendamisaeg. Võite pidada end heaks, kui algaja raskusastmel kulub kõige rohkem 10 sekundit, edasijõudnu tasemel 60 sekundit ja eksperttasemel 240 sekundit. Et pidada end väga heaks, peaks need olema vastavalt 6, 40 ja 100 sekundit.
All on mõned videod, kus näete, kuidas mängivad teised inimesed. Pange tähele, et see on tavamängija tase, mitte professionaalide.
Algaja raskusaste:
Edasijõudnu raskusaste:
Eksperdi raskusaste:
Üliinimese raskusaste:
Tulnuka raskusaste:
Mis puudutab professionaalseid mängijaid, on maailmarekordid järgmised: 1 sekund algaja tasemel, 6 sekundit edasijõudnu tasemel ja 27 sekundit eksperdi tasemel. Täpsemalt on aasta 2022 seisuga parimad ajad 0,49 sekundit algaja tasemel, 5,80 sekundit edasijõudnu tasemel ja 26,59 sekundit eksperdi tasemel.
Täiendavat lugemist
Kui soovite Miinijahtija kohta veel teada saada, siis leiate järgnevalt mõned teabeallikad: